Liceo to prywatna szkoła średnia, realizująca program nauczania zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Naszym celem jest przygotowanie uczniów do matury, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym, a także do dalszej edukacji na poziomie akademickim. Kluczowym elementem jest prowadzenie zajęć w niewielkich grupach, co pozwala na indywidualne podejście do każdego ucznia i skuteczniejsze kształcenie.


📚🌟 Rekrutacja na rok szkolny 2024/25 ruszyła! 🌟📚

Szczegóły i regulamin: 

https://bit.ly/rekrutacjaliceo 🌟🏫

Mamy tylko 12 miejsc! 🏃‍♂️🏃‍♀️

Co nas wyróżnia?

Indywidualizacja nauczania

Utrzymujemy małe klasy, z maksymalną liczbą 15 uczniów, aby każdy mógł czerpać z nauki jak najwięcej. Badania potwierdzają, że mniejsze klasy przyczyniają się do skuteczniejszego nauczania, lepszego zrozumienia materiału przez uczniów oraz wzmacniają koncentrację. Tworzą również przestrzeń dla głębszych, bardziej osobistych relacji między uczniem a nauczycielem. 

Efektywne zajęcia języka angielskiego

W Liceo każdy nowy rok szkolny rozpoczynamy od dokładnej diagnozy, co umożliwia nam stworzenie małych, dostosowanych do poziomu zaawansowania grup językowych.  Korzystamy z podręczników wydawnictwa Macmillan oraz materiałów premium z platformy Linguahouse.com, aby zapewnić bogate i zróżnicowane doświadczenie edukacyjne. Nasze zajęcia intensywnie wykorzystują platformę Google Classroom i aplikację Miro do gromadzenia materiałów i współpracy.

Naszą wyjątkowość podkreśla współpraca z Businessy.pl, szkołą języka angielskiego dla biznesu. Dzięki temu nasze lekcje wzbogacane są o praktyczną wiedzę z zakresu angielskiego biznesowego, co przekłada się na realną użyteczność nauki w życiu codziennym. Stawiamy na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i praktyczne wykorzystanie języka angielskiego, wykraczając poza przygotowanie do egzaminów.

Wsparcie talentów i zainteresowań uczniów

Wspieramy rozwój talentów i zainteresowań naszych uczniów, reagując na ich potrzeby i chęć nauki poza standardowym programem nauczania. Jesteśmy elastyczni w organizowaniu dodatkowych zajęć i aktywności, które pozwalają na eksplorowanie i rozwijanie pasji uczniów. Nasze podejście jest ukierunkowane na wszechstronny rozwój, zachęcając uczniów do rozwijania swoich indywidualnych talentów i zainteresowań.

Projekty edukacyjne

Realizujemy projekty: Erasmus+, Olimpiada Zwolnionych z Teorii, eduScrum, eTwinning oraz wymiany międzynarodowe.

Innowacyjne metody nauczania

Jesteśmy otwarci na nowoczesne technologie oraz metody aktywizujące uczniów. Regularnie odwiedzamy współpracujące z nami firmy, co umożliwia naszym uczniom odkrycie interesujących zawodów, poczucie atmosfery pracy oraz bezpośrednią rozmowę z praktykami na temat współczesnych oczekiwań pracodawców.

Zróżnicowane formy zajęć wychowania fizycznego

Dbamy o rozwój fizyczny naszych uczniów, oferując im różnorodne formy aktywności, takie jak siłownia, basen, ścianka wspinaczkowa, squash, fitness, lodowisko oraz tenis. Nasze zajęcia wychowania fizycznego są zróżnicowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb uczniów.

Jak wygląda praca naszej szkoły?

Naukę rozpoczynamy o godzinie 8:00 i kończymy najpóźniej o godzinie 15:20. 

W ciągu dnia uczniowie mają możliwość zamówienia obiadu z zaprzyjaźnionej restauracji Młynek.

W wyjątkowych sytuacjach (np. w czasie pandemii) dzięki temu, że w szkole wdrożony jest system Google Workspace, prowadzimy zajęcia online w takim samym trybie jak zajęcia stacjonarne. 

Szkoła oferuje również dodatkowe zajęcia pozalekcyjne oraz konsultacje z nauczycielami w zależności od bieżących potrzeb uczniów.

Lekcje wychowania fizycznego w naszej szkole są bardzo zróżnicowane a ich celem, oprócz rozwoju fizycznego, jest integracja społeczności szkolnej i dobra zabawa.

Nie ograniczają nas PROFILE

Nie każdy młody człowiek, rozpoczynając naukę w liceum, ma sprecyzowane plany odnośnie studiów czy przyszłej kariery zawodowej.

Tradycyjne klasy profilowane wykluczają zmianę decyzji i determinują wybór rozszerzeń.

Co proponujemy?

Bardziej elastyczne rozwiązanie: dajemy czas i możliwość świadomego wyboru po pierwszym roku nauki w szkole.

Etapy wyboru rozszerzeń:

Zapewniamy:


Artykuł o Szkole w lokalnych mediach: 

Angielski w Liceo. 

📚✨ Pierwsza z wielu opowieści promujących rekrutację do naszego liceum już jest!✨📚 

Nie opowiadaliśmy dotychczas o tym, co i jak się u nas dzieje z perspektywy Dyrekcji czy Nauczycieli - będziemy w tym roku nadrabiać zaległości (wyzwanie jest poważne, ale trzeba walczyć o lepsze jutro 😁).

Pierwszy odcinek poświęcamy językowi angielskiemu - zachęcamy do obejrzenia🇬🇧

👉 Szczegóły rekrutacji 2024/25 - https://bit.ly/rekrutacja2024_25

👉 Wspólny język ze światem biznesu znajdujemy tutaj: https://www.businessy.pl/

Facebook Instagram

Niemiecki w Liceo. 

Tym razem Pani Małgorzata opowie o nauczaniu języka niemieckiego 🇩🇪 oraz o naszych  wymianach międzynarodowych! 🌍

📢 REKRUTACJA 2024/25 TRWA W NAJLEPSZE! 🎓📆

Zapraszamy  kandydatów oraz rodziców na spotkania rekrutacyjne, gdzie dowiedzą się Państwo więcej o naszej szkole i jej unikalnej ofercie edukacyjnej! 💼

👉 Więcej informacji o  szkole: https://www.liceo.edu.pl/liceum/o-nas

👉 Szczegóły rekrutacji 2024/25 - https://bit.ly/rekrutacja2024_25

Facebook Instagram

Historia w Liceo!

Tym razem Pani Halina podzieli się historiami😁 z lekcji historii i WOS-u w Liceo!

Nie zabraknie również opowieści o olimpiadach i sukcesach naszych uczniów.💪

📢 REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/25 TRWA W NAJLEPSZE! 🎓📆

Zapraszamy kandydatów oraz ich rodziców na spotkania rekrutacyjne, podczas których będą mogli Państwo poznać więcej szczegółów o naszej szkole i jej unikatowej ofercie edukacyjnej! 💼

Opieka psychologiczna w Liceo!

Karola Kaczkowska przybliża wyjątkowość obsługi psychologicznej w naszym Liceum. Opowie o diagnozowaniu potencjału uczniów, dostępności opieki psychologicznej i zastosowaniu wirtualnej rzeczywistości!

KONTAKT W SPRAWIE REKRUTACJI

poniedziałek-czwartek 

8:00-15:00


piątek

8:00-14:00


Karolina Wnęk

ADMINISTRACJA LICEO

tel. 690 010 022

karolina.wnek@liceo.edu.pl


📚🌟 Rekrutacja na rok szkolny 2024/25 ruszyła! 🌟📚

Szczegóły i regulamin: 

https://bit.ly/rekrutacjaliceo 🌟🏫

Mamy tylko 12 miejsc! 🏃‍♂️🏃‍♀️