Aktualności 2023/24

Trzymajcie kciuki za nas! 🤞

Dzisiaj złożyliśmy wniosek o uzyskanie kilkuletniej akredytacji w Programie Erasmus+ 🇪🇺. To ogromny krok, który otworzy nam drzwi do nowych możliwości i międzynarodowej współpracy. Będziemy również mogli zaangażować inne szkoły z powiatu myślenickiego 🌍

Fingers crossed 🤞

🌟 Mamy nadzieję, że się uda! 🌟

Rozpoczęcie Roku Szkolnego!

"Kończy się lato słoneczne, jasne,

żegna nas cichy wieczór sierpniowy..."

✍️ Cz. Janczarski

📚 Koniec lata, ale początek szkoły!

🗓️ 4 września, ⏰ godz. 10:00, 📍Piwnica.

🎉 Po uroczystym rozpoczęciu Nowego Roku Szkolnego spotykamy się w swoich salach z wychowawcami!

👋 Do zobaczenia!

Liceo to nie tylko liceum!

Liceo Online to internetowa szkoła języka angielskiego. Skupiamy się w 100% na kursach zdalnych. Metody pracy i narzędzia dopracowywane są już od ponad 5 lat! Rok 2023 przyniósł sztuczną inteligencję, której nie wahamy się używać dla dobra naszych klientów. Więcej informacji:

🔵 Dzień Kropki - Święto Kreatywności i Odkrywania Siebie! 🔵

Dzień Kropki to globalna inicjatywa, która ma na celu inspirowanie ludzi do odkrywania swojego potencjału twórczego. Święto to zostało zainspirowane przez książkę "The Dot" autorstwa Petera H. Reynoldsa i obchodzone jest każdego roku.

🎨 Co to jest?

To dzień, w którym zachęcamy do wyrażania siebie i swoich pomysłów, niezależnie od umiejętności czy doświadczenia.

👩‍🎨 Dlaczego to ważne?

Promuje kreatywność, pewność siebie i odwagę w wyrażaniu siebie.

🖌 Jak można świętować?

Rysując kropkę, tworząc coś nowego, lub po prostu będąc odważnym w wyrażaniu swoich pomysłów i emocji.

Na zdjęciu pierwszaki i ich WIEELLKAA kropka.😎

Hapiness Officer w Liceo !

🌟 Nowość w Liceo: Poznajcie naszego Happiness Officer! 🌟

Wprowadzamy nową funkcję w naszej szkole - Happiness Officer, czyli Osobę ds. Szczęścia. Rolę tę będzie pełnić Weronika, która jest naszą niedawną absolwentką. 🎓

🤔 Skąd się wziął pomysł na Happiness Officer?

W dzisiejszych czasach emocjonalny rozwój i dobrostan są równie ważne jak edukacja akademicka. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić tę funkcję, aby zbudować most pomiędzy uczniami a nauczycielami i stworzyć środowisko, w którym każdy może się rozwijać i czuć się szczęśliwy.

🌈 Co będzie robić nasz Happiness Officer?

1️⃣ Łącznik pomiędzy uczniami i nauczycielami: Weronika będzie waszym głosem wobec kadry nauczycielskiej i odwrotnie.

2️⃣ Dbanie o emocjonalny rozwój: Pomoc w zrozumieniu, jak lepiej wykorzystać możliwości, jakie oferuje szkoła i zobaczyć, że nauka ma sens.

3️⃣ Rozpoznawanie problemów i potrzeb: Jeżeli masz problem lub potrzebujesz wsparcia, Weronika będzie tu, aby pomóc.

4️⃣ Inspiracja i motywacja: Otrzymasz wsparcie w dążeniu do swoich celów i marzeń.

5️⃣ Uczenie jak się uczyć: Wskazówki i triki, które pomogą Ci być efektywniejszym w nauce.

6️⃣ Pomoc w wyjściu ze strefy komfortu: Weronika pomoże Ci komfortowo podjąć nowe wyzwania i rozwijać się.

😎 Plan jest ambitny, mamy nadzieję, że się nam uda 😁

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

🎉 Pierwszy wywiad przeprwowadzony przez naszych reporterów i od razu WIELKI i WAŻNY temat! Fundacja Akuratna zaprasza na TURBO kolędowanie z pomocową nutą. Cieszymy się, że mamy TAKICH partnerów💪😎

📍 Gdzie? Piwnica Pod Lwem, Myślenice

📅 Kiedy? 20 stycznia, godz. 17:00 🙂

⭐️ Rezerwacja wejściówek: Bezpłatne wejściówki dostępne są po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod numerem 536 745 000 (w godz. 10:00-18:00).

⭐️ Kwesta na rzecz Frania: Podczas koncertu odbędzie się zbiórka, z której 100% zebranych środków zostanie przeznaczona na dalsze leczenie Frania..